Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej ożywią zapomniane rejony Gdańska. Dzięki artystom i artystkom okolice Długich Ogrodów nabiorą nowych kolorów, dźwięków i ... zapachów.
Instytut Kultury Miejskiej: Za zgodą i przy współpracy mieszkańców z artystką, trzy złote pokrowce będą “ochraniać” naprzemiennie różne samochody zaparkowane przy ul. płk. Dziewanowskiego.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt zainspirowany został serią podpaleń od lat niszczących budynki starej rzeźni. Instalacja, powracając do pożaru w sposób dosłowny, powtórzy go zmieniając przeszłość w spektakl.
Ul. Angielska Grobla 10B-12, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: „Spacer” to zbiór opowieści i wspomnień osób związanych z rejonem Długich Ogrodów. Bohaterowie video opowiedzą o znaczeniach, jakie ma dla nich okolica, a ich historie zilustrują animacje Glazy.
Ul. M. Seredyńskiego 5-6, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Nad ulicą, pomiędzy oknami i balkonami zawiśnie sieć sznurków nawiązująca do znanego z dzieciństwa sposobu komunikowania się z rówieśnikami, tzw. poczty sznurkowej.
Instytut Kultury Miejskiej: Praca Rakeny, przedstawiająca nagiego Tongijczyka usadowionego za czarnym stołem i jedzącego kai moana (owoce morza), nawiązuje do rozkoszy jedzenia świeżych ryb z egzotycznych targowisk.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt opiera się na uzupełnieniu sfery audialnej przestrzeni o specjalnie skomponowany zestaw odgłosów - przy próbie zbliżenia się do ich źródła dźwięki milkną: czujnie, płochliwie, zawsze nagle.
Instytut Kultury Miejskiej: Rysunek mostu-szkieletu rozciągającego się nad kanałem wyostrzy się po zmroku, zyskując na mocy lśnienia i dzięki symetrycznemu odbiciu w tafli wody.
Instytut Kultury Miejskiej: „Wyspa, której nie ma” to próba przypomnienia, jak wyglądała Ołowianka przed niemal pięcioma dekadami, to opowieść świecie dziecięcych wyobrażeń zgromadzonych na wyspie w środku Gdańska.
Instytut Kultury Miejskiej: Artystka świadomie bawi się pojęciami: „szlachetny dzikus",„egzotyczny obcy/inny" obnażając tory myślowe, w które nieświadomie wpadamy. Praca nawiązuje do post-kolonialnej przeszłości Nowej Zelandii.
ul. Chmielna 7 (Galeria Spiż), Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Praca w sposób skromny pokazuje intymną chwilę, która jest jednocześnie publiczna i prywatna. Klose nadaje znaczenie pozornie niezręcznej i żenująco banalnej sytuacji.
ul. Powroźnicza 13/15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Nawiązując do znajdującego się niegdyś w okolicy targowiska, Królikiewicz kreuje silną zmysłową iluzję przebywania w pobliżu portowej obfitości świeżych ryb, soczystych owoców, egzotycznych przypraw.
Ul. Długa Grobla 15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: „Wschód Słońca” jest parafrazą popularnej serii filmów „Nieuchwytni Mściciele” produkowanej w ZSRR. „Droga” w poetycki sposób pokazuje absurdalną czynność „koszenia” śniegu.
ul. Długie Ogrody 27, 21, 11, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Mieszkańcy dzielnicy zaproszeni zostali do podzielenia się swoimi domowymi archiwami - publiczność będzie miała okazję obejrzeć je w witrynach lokali mieszczących się na Długich Ogrodach.
Instytut Kultury Miejskiej: Animacja ukazuje zsynchronizowany ruch uwięzionych w przestrzeni postaci ludzkich–idących, biegnących, pochylających się, odgrywających niby-rytuały, tworzących, coś na kształt cielesnej architektury.
Ul. Długa Grobla 15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Prace nowojorskiej artystki to żartobliwe, improwizowane utwory, polegające na ręcznym operowaniu wydartymi i wyciętymi z papieru sylwetkami.
Instytut Kultury Miejskiej: ”Zielnik...” to poradnik ziołolecznictwa oraz nawiązanie do spuścizny lęku przed wiedźmami. Projekt wzbogaci śpiew Magdaleny Gruszczyńskiej oraz interaktywne niespodzianki Macieja Wojnickiego.
Instytut Kultury Miejskiej: Sobota 16.11, godz. 11.00-14.00, makietę powstałą w ramach warsztatów będzie można oglądać w IKM do 25.11 | Projekt zrealizowany w ramach Domu Kultury + Inicjatywy Lokalne
Instytut Kultury Miejskiej: Przygotowana specjalnie na Narracje praca należy do cyklu, w którym artyści umieszczają wewnątrz tekturowych kartonów neony przekazujące różne treści.
Instytut Kultury Miejskiej: „Przemiany” wyznaczają zapachową mapę okolic Długich Ogrodów i odkrywają zapachowy pejzaż dzielnicy. | Mapy z trasą projektu można pobrać można w IKM w godzinach otwarcia Biura Festiwalowego.
Instytut Kultury Miejskiej: Nawiązując do historii dzielnicy, która swoją nazwę zawdzięcza nieistniejącym już terenom zielonym, artystka stworzy sugestię ogrodu ukrytego we wnętrzu. | Praca towarzysząca Narracjom.
Instytut Kultury Miejskiej: Piątek: 22:00 koncert: Stefan Wesołowski "Liebestod", wizualizacje: VJ Jago, live act & after party: dj Sonar Soul, Sobota: 22.00 koncerty: L.A.S | Fuka Lata after party: dj Wujek Ben (Global Diggers)
Instytut Kultury Miejskiej: Praca przedstawia wspomnienie z przypominającego morze podczas przypływów i odpływów litewskiego targowiska Gariūnai. Stoiska targowe, jak i tłumy kupujących nadają cechy „miejsca” przestrzeni.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt bazuje na zestawieniu dwóch przeciwstawnych przestrzeni: prywatnej i publicznej. Wiata osiedlowego śmietnika zaaranżowana zostanie na przestrzeń mieszkalną, wypełnioną wizualnymi opowieściami.
Instytut Kultury Miejskiej: Laird zainspirowała historia polskich sierot, które w 1944 r. przywiezione zostały do Nowej Zelandii, by tu znaleźć nowe życie. Instalacja będzie wykorzystywać wełnę i światło.
Instytut Kultury Miejskiej: IKM zmienia się w Biuro Festiwalowe. Tu odbierzecie torby po zameldowaniu się we wszystkich lokalizacjach NARRACJE 5! Czynne od 17.00 do 24.00.