Important Notice:We have made the tough decision to say goodbye to the Foursquare City Guide mobile app, effective December 15, 2024, with the web version to follow in early 2025. Visit our FAQ for more information or to download our Swarm app.
Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej ożywią zapomniane rejony Gdańska. Dzięki artystom i artystkom okolice Długich Ogrodów nabiorą nowych kolorów, dźwięków i ... zapachów.
Instytut Kultury Miejskiej: Za zgodą i przy współpracy mieszkańców z artystką, trzy złote pokrowce będą “ochraniać” naprzemiennie różne samochody zaparkowane przy ul. płk. Dziewanowskiego.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt zainspirowany został serią podpaleń od lat niszczących budynki starej rzeźni. Instalacja, powracając do pożaru w sposób dosłowny, powtórzy go zmieniając przeszłość w spektakl.
Ul. Angielska Grobla 10B-12, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: „Spacer” to zbiór opowieści i wspomnień osób związanych z rejonem Długich Ogrodów. Bohaterowie video opowiedzą o znaczeniach, jakie ma dla nich okolica, a ich historie zilustrują animacje Glazy.
Ul. M. Seredyńskiego 5-6, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Nad ulicą, pomiędzy oknami i balkonami zawiśnie sieć sznurków nawiązująca do znanego z dzieciństwa sposobu komunikowania się z rówieśnikami, tzw. poczty sznurkowej.
Instytut Kultury Miejskiej: Praca Rakeny, przedstawiająca nagiego Tongijczyka usadowionego za czarnym stołem i jedzącego kai moana (owoce morza), nawiązuje do rozkoszy jedzenia świeżych ryb z egzotycznych targowisk.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt opiera się na uzupełnieniu sfery audialnej przestrzeni o specjalnie skomponowany zestaw odgłosów - przy próbie zbliżenia się do ich źródła dźwięki milkną: czujnie, płochliwie, zawsze nagle.
Instytut Kultury Miejskiej: Rysunek mostu-szkieletu rozciągającego się nad kanałem wyostrzy się po zmroku, zyskując na mocy lśnienia i dzięki symetrycznemu odbiciu w tafli wody.
Instytut Kultury Miejskiej: „Wyspa, której nie ma” to próba przypomnienia, jak wyglądała Ołowianka przed niemal pięcioma dekadami, to opowieść świecie dziecięcych wyobrażeń zgromadzonych na wyspie w środku Gdańska.
Instytut Kultury Miejskiej: Artystka świadomie bawi się pojęciami: „szlachetny dzikus",„egzotyczny obcy/inny" obnażając tory myślowe, w które nieświadomie wpadamy. Praca nawiązuje do post-kolonialnej przeszłości Nowej Zelandii.
ul. Chmielna 7 (Galeria Spiż), Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Praca w sposób skromny pokazuje intymną chwilę, która jest jednocześnie publiczna i prywatna. Klose nadaje znaczenie pozornie niezręcznej i żenująco banalnej sytuacji.
ul. Powroźnicza 13/15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Nawiązując do znajdującego się niegdyś w okolicy targowiska, Królikiewicz kreuje silną zmysłową iluzję przebywania w pobliżu portowej obfitości świeżych ryb, soczystych owoców, egzotycznych przypraw.
Ul. Długa Grobla 15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: „Wschód Słońca” jest parafrazą popularnej serii filmów „Nieuchwytni Mściciele” produkowanej w ZSRR. „Droga” w poetycki sposób pokazuje absurdalną czynność „koszenia” śniegu.
ul. Długie Ogrody 27, 21, 11, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Mieszkańcy dzielnicy zaproszeni zostali do podzielenia się swoimi domowymi archiwami - publiczność będzie miała okazję obejrzeć je w witrynach lokali mieszczących się na Długich Ogrodach.
Instytut Kultury Miejskiej: Animacja ukazuje zsynchronizowany ruch uwięzionych w przestrzeni postaci ludzkich–idących, biegnących, pochylających się, odgrywających niby-rytuały, tworzących, coś na kształt cielesnej architektury.
Ul. Długa Grobla 15, Gdańsk, Województwo pomorskie
Art Gallery · Śródmieście · 1 tip
Instytut Kultury Miejskiej: Prace nowojorskiej artystki to żartobliwe, improwizowane utwory, polegające na ręcznym operowaniu wydartymi i wyciętymi z papieru sylwetkami.
Instytut Kultury Miejskiej: ”Zielnik...” to poradnik ziołolecznictwa oraz nawiązanie do spuścizny lęku przed wiedźmami. Projekt wzbogaci śpiew Magdaleny Gruszczyńskiej oraz interaktywne niespodzianki Macieja Wojnickiego.
Instytut Kultury Miejskiej: Sobota 16.11, godz. 11.00-14.00, makietę powstałą w ramach warsztatów będzie można oglądać w IKM do 25.11 | Projekt zrealizowany w ramach Domu Kultury + Inicjatywy Lokalne
Instytut Kultury Miejskiej: Przygotowana specjalnie na Narracje praca należy do cyklu, w którym artyści umieszczają wewnątrz tekturowych kartonów neony przekazujące różne treści.
Instytut Kultury Miejskiej: „Przemiany” wyznaczają zapachową mapę okolic Długich Ogrodów i odkrywają zapachowy pejzaż dzielnicy. | Mapy z trasą projektu można pobrać można w IKM w godzinach otwarcia Biura Festiwalowego.
Instytut Kultury Miejskiej: Nawiązując do historii dzielnicy, która swoją nazwę zawdzięcza nieistniejącym już terenom zielonym, artystka stworzy sugestię ogrodu ukrytego we wnętrzu. | Praca towarzysząca Narracjom.
Instytut Kultury Miejskiej: Piątek: 22:00 koncert: Stefan Wesołowski "Liebestod", wizualizacje: VJ Jago, live act & after party: dj Sonar Soul, Sobota: 22.00 koncerty: L.A.S | Fuka Lata after party: dj Wujek Ben (Global Diggers)
Instytut Kultury Miejskiej: Praca przedstawia wspomnienie z przypominającego morze podczas przypływów i odpływów litewskiego targowiska Gariūnai. Stoiska targowe, jak i tłumy kupujących nadają cechy „miejsca” przestrzeni.
Instytut Kultury Miejskiej: Projekt bazuje na zestawieniu dwóch przeciwstawnych przestrzeni: prywatnej i publicznej. Wiata osiedlowego śmietnika zaaranżowana zostanie na przestrzeń mieszkalną, wypełnioną wizualnymi opowieściami.
Instytut Kultury Miejskiej: Laird zainspirowała historia polskich sierot, które w 1944 r. przywiezione zostały do Nowej Zelandii, by tu znaleźć nowe życie. Instalacja będzie wykorzystywać wełnę i światło.
Instytut Kultury Miejskiej: IKM zmienia się w Biuro Festiwalowe. Tu odbierzecie torby po zameldowaniu się we wszystkich lokalizacjach NARRACJE 5! Czynne od 17.00 do 24.00.